supporting pure ideas modernandishan

حمایت از ایده های ناب

واقعاً سخته…!

گفتنش راحته اما واقعاً سخته!

همونطور که برای یک صاحب ایده اعتماد به یک سرمایه گذار برای حتی مطرح کردن ایده بسیار دشوار است، برای سرمایه گذار هم سرمایه گذاری بسیار سخت است. اما راه حل هایی برای اعتماد دو طرف وجود دارد. شرکت مدرن اندیشان جی، به صورت بسیار محدود از صد میلیون تومان تا ده میلیارد تومان توانایی سرمایه گذاری در ایده هایی با ویژگی های خاص را دارد.

همیشه سعی کردیم به اصطلاح VC نباشیم. بشدت معتقدم 99% VC ها یا همان سرمایه گذاران خطرپذیر، کلاه بردارانی بیش نیستند که جوانان و باسوادان جامعه که نیازمند سرمایه ای کوچک هستند اما ایده هایی سرمایه ساز در سر دارند را میایند و براحتی با سرمایه گذاری ایده پرداز اولیه را تا سطح کارمند خود پایین می آورند.

تعریف سرمایه گذاری جسورانه یا سرمایه گذاری خطرپذیر این نیست که با عقد قراردادی سخت و حرفه ای با دریافت تضمین سرمایه ای در اختیار وی قرار دهند، بلکه این است که شخص سرمایه گذار بدون دریافت ضمانت در شرکتی با رشد بالا سرمایه گذاری میکند و بصورت موقت یا دائم سهم الشرکه ای را دریافت میکند.

شرایط سرمایه گذاری

شرایط سرمایه گذاری برای نوع شرکت های مختلف متفاوت و دارای سقف های مختلفی از سرمایه گذاری میباشد. به صورت کلی شرکت یا استارت آپ شما در سه دسته بنده زیر قرار میگیرد:

  1. استارت آپ نوپا: استارت آپ سطح پایین دارای ایده و اختیاراً دارای یک تیم برای محقق سازی اهداف شرکتپ
  2. شرکت صاحب ایده: شرکتی که توانایی پیاده سازی ایده را از لحاظ فنی دارد.
  3. شرکت دارای محصول: شرکتی که ایده خود را محقق ساخته است.

حال که برای هر کدام از موارد فوق نوع سرمایه گذاری متفاوت است و هر کدام بصورت جداگانه شرح داده میشود.

استارت آپ نوپا

اگر شما توانسته اید یک تیم را مدیریت کنید و به سمت هدفی مناسب قدم بردارید، در ابتدا به شما پینهاد میشود مقاله “کسب درآمد مهندس نرم افزار در بازار فناوری اطلاعات ایران” را مطاعه کنید. با مطالعه این مقاله شاید نیازی به سرمایه گذار پیدا نکنید. حال با فرض اینکه شما به مدل و کسب و کار، بوم کسب و کار و BP(بیزینس پلن) آشنایی دارید، شما باید در فرم پایان این صفحه بیزینس پلن خود را بارگزاری کنید.

دقت کنید، شرکت ما در ایده های ناب سرمایه گذاری میکند. تعریف ایده ناب از دید ما اینگونه است که باید ایده شما دو توجیه اقتصصادی و علمی را داشته باشد. به هیچ وجه بروی طرح های تکراری یا جایگزین طرح های مشابه پیشین سرمایه گذاری نمیشود. همچنین طرح شما باید توجیه اقتصادی قابل توجهی داشته باشد که ارزش سرمایه گذاری و توانایی بازگشت سرمایه را داشته باشد که باید به طور دقیق در بیزینس پلن شرح داده باشید.

در صورت موفقیت در جلب توجه سرمایه گذاران شرکت مدرن اندیشان میتوانید تا سقف یک میلیارد تومان از شرکت دریافت کنید که متناسب با نوع پروژه و زمان اجرایی شدن آن زمان و سودی مشخص برای بازگشت سرمایه تعریف میشود.

شرکت صاحب ایده

شرکت صاحب ایده توانایی کامل  پیاده سازی سازی یک ایده را دارد و تنها در بخش هایی این عدم توانایی مشاهده میشود، مثلاً دسترسی به تکنولوژی خاص، دسترسی به داده های ناموجود، دسترسی به نیروی توانا یا میزان سرمایه ای اندک برای توسعه سریع. این شرکت ها براحتی میتوانند توسط شرکت مدرن اندیشان جی مورد پوشش واقع شوند. شرکت مدرن اندیشان در صورت سرمایه گذاری در این شرکت ها بخشی از سهام شرکت را بدست می آورد و عضو هیئت مدیره میشود.

شرکت دارای محصول

معمولاً شرکتی که محصولی را دارد و برای سرمایه گذاری درخواست میدهد از یک مشکل فنی منزجر شده است. این مشکل در فروش محصول یا نوع مدل کسب و کار خود است که توسط تیم مدرن اندیشان قابل برطرف شدن است تا شرکت از برشکستگی نجات یابد.

فرم درخواست سرمایه گذاری

بیزینس پلن خود را در قسمت فایل حتما به صورت zip یا pdf بارگزاری کنید.

ثبت سفارش سریع پروژه شما

کمتر یک ساعت در ساعات کاری با شما تماس حاصل میشود. تنها پروژه ی خود را طور خلاصه شرح دهید یا اگر فایلی مرتبط با ان دارد باگذاری کنید.

ارتباط سریع

فرم زیر را تکمیل کنید. در ساعات کاری کمتر از یک ساعت پس از ارسال با شما تماس کرفته میشود.