آشنایی با JetBrains

آشنایی با JetBrains

فهرست مطالب

شرکت JetBrains، شرکتی فعال در حوزه توسعه نرم افزار است که ابزارهایی را برای سرعت و تسهیل بخشیدن به پروسه برنامه نویسی و توسعه نرم افزار ارائه می‌دهد. این برنامه بسیار کاربردی، محیط های توسعه یکپارچه یا همان IDE را برای زبان های برنامه نویسی مختلفی چون Java، Groovy، Kotlin، Ruby، Python، PHP، C، Objective-C، C++، C# F#، Go، JAVA و همچنین Kotlin ارائه کرده و تقریبا برای هر زبان برنامه نویسی دارای IDE می‌باشد.

لازمه بهره مندی از قابلیت های برنامه JetBrains در روند برنامه نویسی، خرید اشتراک و اکانت JetBrains است. برای این منظور و به جهت محدودیت های موجود در ایران، کاربران متقاضی خرید میتوانند به راحتی با استفاده از سایت Soft98 نسخه NULL شده این نرم افزار ها دانلود و استفاده کنند…!

همه ی محصولات JetBrains

ویژگی های JetBrains برای برنامه نویس چیست؟

همان طور که گفته شد، JetBrains از برنامه های بسیار کاربردی و در عین حال محبوب برای برنامه نویسی است که از ویژگی ها و قابلیت های زیادی برخوردار می‌باشد. این ویژگی ها منجر به تاثیرگذاری مثبت JetBrains در زمینه برنامه نویسی شده‌اند. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

ارائه محیط های توسعه دهنده ابری: محیط ‌های توسعه ‌دهنده ابری آماده، از مواردی هستند که امکان توسعه از راه دور را برای کاربران فراهم می‌کنند. با مدیریت و اشتراک ‌گذاری محیط ‌های توسعه ‌دهنده، می‌توان از منابع VM مورد نیاز استفاده و در چند ثانیه شروع به کدنویسی در IDE کرد. تاثیر JetBrains در روند برنامه نویسی

مدیریت کد منبع: جن برینز به جهت مرور و ویرایش کردن کد و قوانین برای فراهم کردن دسترسی به اعضا، میزبانی سریع و مقیاس ‌پذیری را برای منابع خصوصی مبتنی بر Git ارائه می‌کند. برنامه نویسان می‌توانند با استفاده از JetBrains به مرور به کد آنلاین و ویرایش فایل ها پرداخته و با استفاده از سرورها بر شرایط commit نظارت داشته و کد منبع را نیز مدیریت کنند.

JetBrains به جهت برخورداری از ویژگی ها و قابلیت های متعدد دیگری چون برخورداری از مجموعه ابزار توسعه از راه دور، Entensible قابل تنظیم، ادغام بومی با IDE، تکمیل مشخصات مرورگر مطابق با DOM، بررسی کدها و رفع اشکالات آن و غیره در روند برنامه نویسی نقش کلیدی را ایفا می‌کنند.

شعار شرکت JetBrains
شعار شرکت JetBrains

JetBrains و برنامه نویسی

می‌توان گفت اغلب برنامه نویسان با شرکت JetBrains و خدمات آن آشنایی دارند، چرا که این شرکت برنامه‌ای را ارايه می‌کند که نقش موثر و کلیدی در فرآیند برنامه نویسی ایفا کرده و ابزاری کاربردی در این حوزه می‌باشد. با استفاده از JetBrains می توان به زبان های جاوا، کاتلین و groovy و غیره، به برنامه نویسی پرداخت.

اشخاصی که قصد کد نویسی به زبان‌ های برنامه نویسی تایپ اسکریپت، آنگولار، جاوا اسکریپت (JS) و ری اکت دارند، می‌توانند در JetBrains نرم افزار WebStorm را فعال کرده و کد هایی ویژه و منحصر به فرد ایجاد کنند. همچنین، به جهت دسترسی راحت به زبان های برنامه نویسی پایتون و فریم ورک، می‌توان PyCharm را در این برنامه فعال کرد. از طریق برنامه JetBrains می‌توان با فعال کردن PhpStorm، به زبان های پی اچ پی، تایپ اسکریپت، جاوا اسکریپت و SQL نیز کد نویسی کرد. تاثیر JetBrains در روند برنامه نویسی

از دیگر کارکردهای JetBrains نیز می‌توان به قابلیت App Code اشاره کرد که در واقع مخصوص کد نویسی اپل است. پشتیبانی از زبان‌ های MacOS و IOS هم از دیگر کارکردهای JetBrains در برنامه نویسی به شمار می‌اید.

ابزارهای توسعه دهنده هوشمند برای بهره وری در JetBrains

JetBrains یکی از نرم افزارهای هوشمند است که به شما در نوشتن کدهای برنامه نویسی در سراسر پلتفرم های .NET، Java، Ruby، Python، PHP، JavaScript، C# و C++ در تمام مراحل توسعه کمک می‌کند. JetBrains یک محیط برنامه نویسی هوشمند است که برای تمامی سیستم عامل‌ ها ارائه می‌شود، این پلتفرم دارای سیستم خطایابی خودکار است و قابلیت نصب پلاگین، بازیابی تنظیمات از برنامه قبلی، قابلیت تغییر ظاهر کدها به دلخواه و همچنین نصب آسان و کدهای باکیفیت بالا را ارائه می‌کند. تاثیر JetBrains در روند برنامه نویسی

JetBrains دارای طیف گسترده ای از ابزارهای توسعه دهنده است که بسیاری از زبان های برنامه نویسی مختلف را پوشش می‌دهد. این ابزارها به شما کمک می‌کنند تا برنامه های کاربردی با کیفیت ایجاد کنید.

برای مثال؛ ReSharper یک پسوند دات نت با بهره وری ویژوال استودیو برای کدنویسی پیشرفته و با کیفیت بهتر است که موجب بهبود فرایند برنامه نویسی شده و رفع اشکالات زیادی را به خصوص در توسعه Blazor و پشتیبانی از C# به ارمغان می آورد.

IDE IntelliJ نیز از توسعه شرکتی، موبایلی و وب پشتیبانی می‌کند و با استفاده از آن می‌توانید با تغییر به رابط کاربری جدید با استفاده از تنظیمات، ظاهر بازسازی ‌شده IDE را پیش‌نمایش کنید. JetBrains با این نسخه یک راه حل جدید Settings Sync را برای همگام سازی و پشتیبان گیری از تنظیمات کاربر سفارشی شما معرفی کرده است که یک روش جدید برای کار با پروژه‌ ها در WSL 2، اقدامات جدید برای برنامه نویسی خودکار Spring beans و تولید طرحواره OpenAPI، و پشتیبانی طولانی مدت از Redis ارائه می‌دهد.

JetBrains IDE

در ادامه چند نمونه از جت برینز IDE برای کد نویسی و برنامه نویسی توضیح داده شده‌اند.

۱- PHPstorm

PHPstorm یک IDE بسیار شناخته شده است که مخصوص زبان برنامه نویسی php می‌باشد و می‌توان با استفاده از آن به شکل تقریبا حرفه ای، برنامه نویسی فرانت اند انجام داد. تاثیر جت برینز در روند برنامه نویسی

۲- Pycharm

این IDE را علاقه مندان به زبان برنامه نویسی پایتون می‌شناسند. Pycharm یک IDE بسیار قدرتمند برای پایتون است که یکی از مهمترین ویژگی های آن برخورداری از یک نسخه رایگان برای کاربران است. این نسخه برای انجام برنامه نویسی نه چندان خرفه‌ای مناسب می‌باشد.

۳- IntlliJ

شرکت جت برینز در واقع بر اساس همین IDE ساخته شده و IntlliJ نخستین IDE این شرکت است که مخصوص زبان برنامه نویسی جاوا است. IntlliJ نیز از یک نسخه ی رایگان برخوردار است. هنگامی که جت برینز اقدام به معرفی زبان برنامه نویسی کاتلین کرد، میتوان این IDE را با کاتلین نیز برنامه نویسی کنید.

۴- Rider

Rider یک IDE قدرتمند و مطرح دیگر از جت برینز است که از زبان های برنامه نویسی NET ساخته شده و از زبان های برنامه نویسی ASP.NET,Visual Basic.NET,#C پشتیبانی می‌کند.

اشتراک گذاری

منبع مطالب جی بلاگ

تمامی مطالب جی بلاگ حاصل مطالعات و تجربیات تیم مدرن اندیشان است و به هیچ وجه مطلب کپی از نمونه خارجی مشاهده نمیکنید. صحت تمام مطالب توسط مدیریت وب سایت تایید میشود.

جی بلاگ - وبلاگ شرکت مدرن اندیشان جی

ثبت سفارش سریع پروژه شما

کمتر یک ساعت در ساعات کاری با شما تماس حاصل میشود. تنها پروژه ی خود را طور خلاصه شرح دهید یا اگر فایلی مرتبط با ان دارد باگذاری کنید.

ارتباط سریع

فرم زیر را تکمیل کنید. در ساعات کاری کمتر از یک ساعت پس از ارسال با شما تماس کرفته میشود.