کتابچه دنیای شیءگرا

کتاب شیءگرایی

فهرست مطالب

کمی در مورد شیءگرایی

حتماً تا به حال کلمه OOP به گوشتان خورده است. OOP (Object Oriented Programming) یا برنامه نویسی شیءگرا  یک شیوه برنامه نویسی مبتنی بر اشیاء است که یک الگو و سبک محبوب برنامه نویسی در میان برنامه نویسان است.

در حال حاضر یکی از مهارت های ضروری که هر برنامه نویسی از مبتدی تا خبره باید آن را فراگرفته باشد.

هیچگاه از شما به عنوان برنامه نویس خواسته نمیشود یک برنامه را شیءگرا طراحی کنید اما در صورتی که یک برنامه نیاز به توسعه در آینده یا پیشروی بصورت گروهی داشته باشد و نیاز باشد کسی بغیر از شما از کد آن سر در بیاورد قطعاْ باید بصورت شیءگرا طراحی شود. بنابراین بسیاری از شرکت ها حین استخدام شرط میکنند که شما به این موضوع مسلط هستنید تا برنامه هایی که توسط شما در آن شرکت ایجاد میشود قابل توسعه توسط دیگران نیز باشد.

پس فراگیری این مبحث از لازمه های اصلی تبدیل شدن به یک برنامه نویس خوب است

معرفی و خلاصه ای از کتابچه دنیای شیءگرا

کتابچه دنیای شی گرا به بررسی تاریخچه شی گرایی و مباحث آن می پردازد و با آوردن مثال های عینی به درک هر چه راحت تر این مفاهیم به شما کمک می کند.

یکی از حسن هایی که این کتاب دارد این است که در آن از کد نویسی خبری نیست و  تمرکز آن فقط روی مفاهیم است و همچنین در خود کتاب نیز ذکر شده که پس از خواندن کتاب نحوه پیاده سازی مباحث آن در زبان برنامه نویسی مورد نظرتان را فرا بگیرید.

اهمیت درک این مباحث به قدری زیاد هست که درک آن به تنهایی 50 درصد از مسیر یادگیری است.

از دلایلی که از کد نویسی برای پیاده سازی مفاهیم در کتاب استفاده نشده است می توان به این اشاره کرد که افراد فارق از نوع زبان برنامه نویسی بتوانند کتاب را مطالعه کنند و از آن بهره ببرند و همچنین یک کتاب فارق از کد نویسی تمرکز نویسنده را بر روی (ارائه مباحث تئوری به بهترین شکل ممکن) افزایش می دهد.

به نظر من دلیل اینکه این سبک برنامه نویسی تا به حال محبوبیت خود را حفظ کرده و پر قدرت بر جای خود باقی است این است مفاهیم آن برگرفته از طبیعت است که به ما در درک راحت تر و پیاده سازی آسان تر کد ها کمک بسیاری می کند.

این کتابچه برای افرادی که تازه شروع به یادگیری برنامه نویسی کرده اند بسیار مفید است و همچنین می توان آن را برای افرادی که هنوز به درک درستی از مفاهیم شی گرایی نرسیده اند توصیه کرد زیرا این مفاهیم دقیقا همانند لقمه جویده شده و آماده است و منتظر است تا شما قورتش دهید.

اطلاعات کتاب دنیای شیءگرا

امیررضا اندیشمند
امیررضا اندیشمند

۱۴۰۲

نسخه الکتریکی

فارسی

۱۹

برای ارتباط با نویسنده کتاب کلیک کنید.

اشتراک گذاری

منبع مطالب جی بلاگ

تمامی مطالب جی بلاگ حاصل مطالعات و تجربیات تیم مدرن اندیشان است و به هیچ وجه مطلب کپی از نمونه خارجی مشاهده نمیکنید. صحت تمام مطالب توسط مدیریت وب سایت تایید میشود.

جی بلاگ - وبلاگ شرکت مدرن اندیشان جی

ثبت سفارش سریع پروژه شما

کمتر یک ساعت در ساعات کاری با شما تماس حاصل میشود. تنها پروژه ی خود را طور خلاصه شرح دهید یا اگر فایلی مرتبط با ان دارد باگذاری کنید.

ارتباط سریع

فرم زیر را تکمیل کنید. در ساعات کاری کمتر از یک ساعت پس از ارسال با شما تماس کرفته میشود.