خداحافظ متاتریدر! سلام سیتریدر

متاتریدر

اکثر دوستان و همکاران که در زمینه فارکس فعال هستند با نرم افزار متاتریدر در دو نسخه متاتریدر4 و متاتریدر5 تحت زبان های به ترتیب MQL4 و MQL5 آشنا هستند. این نرم افزار در 15 ژوئن 2005 به بازار به صورت متن باز ارائه شد. رفته رفته با بروز شدن بازار بورس جهانی نسخه های مختلفی از ورژن 4 این نرم افزار تغییر و نهایتاً گل سرسبد متاتریدر یعنی متاتریدر5 به بازار عرضه شد.

سعی میکنم زیاد در مورد قابلیت های این نرم افزار ها بحث نکنم! زیرا اصل این مقاله از جی بلاگ در مورد پرداختن به نرم افزار سیتریدر است.

در حالت کلی پس از باز کردن حساب نزد بروکر (کارگزار) شما میتوانید با یوزر و پسوردی که از طرف کارگزاری به شما داده میشود حساب خود را با استفاده از نرم افزار های مدیریت حساب فارکس همچون متاتریدر مدیریت کنید. چارت های مختلف را  مشاهده و ایجاد معامله کنید.

MQL

نرم افزار متاتریدر از نوعی زبان کامپایلری به نام MQL در دو نسخه MQL4 و MQL5 برای ساخت سه دسته برنامه (اکسپرت (ربات معاملگر)، اندیکاتور و اسکریپت) استفاده میکند. کار کردن با این زبان ها همواره دشوار بوده است زیرا مستندات آن ها بسیار کم و کتابخانه های کمی را شامل میشود که اکثر آن ها رسمی نیستند. همچنین قابلیت کارکردن آن با json و یا سیستم های چند سکویی بسیار ضعیف است.

برنامه نویسان این زبان کم و حقوق و دست مزد آن ها بسیار بالاست!

از این رو برای ساختن کد های سفارشی اصلاً پیشنهاد نمیشود.

هم اکنون نیز به راحتی میتوانید یک حساب دمو (رایگان) در متاتریدر4 با استفاده از فرم زیر (تحت مرورگر) باز کنید.

نرم افزار سیتریدر

به جرات میتوان گفت قدرترین نرم افزار مدیریت حساب فارکس که با همکاری مایکروسافت ایجاد شده است سیتریدر است! سیتریدر با قابلیت پشتیبانی از Net Framework. (هم اکنون تا نسخه 6) از زبان برنامه نویسی سی شارپ پیروی کرده تا شما بتوانید ربات ها (cBot) یا اندیکاتور های خود را به راحتی به صورت کاملاً شی گرا ایجاد کنید.

میزان دقت (Tickness) نرم افزار سیتریدر به مراتب بیشتر از متاتریدر5 بوده و این امر موجب به افزایش دقت معاملات شده میشود. کمیسیون استفاده از نرم افزار 45$ بر میلیون است که ارزش استفاده از این نرم افزار را دارد.

هم اکنون بسیاری از بروکر های داخلی همچون ایران بورس آنلاین نیز این نرم افزار را پشتیبانی و ایجاد حساب میکنند.

شما میتوانید هم اکنون نرم افزار سیتریدر را برای ویندوز 7و 8و 10 با آخرین نسخه در لینک زیر دانلود کنید:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.