مدل کسب و کار نرم افزار اسطرلاب (Astrolabe BP)

فهرست مطالب

خلاصه اجرایی طرح

در ابتدا نحوه اجرایی طرح و کسب و کار اسطرلاب را شرح میشود. باید بدانیم که نرم افزار اسطرلاب چه کاربردهایی دارد و چه الزام و مزیت هایی برای استفاده وجود دارد.

معرفی نرم افزار اسطرلاب

نرم افزار اسطرلاب در اصل برای یک هدف اصلی یعنی وارد شدن ارز دلار به کشور با استفاده از پشتوانه مالی ایجاد شده است. این نرم افزار تنها بر روی بازار های کم ریسک از جمله بازار فارکس (جفت ارز های CFD) و بازار طلا و نقره جهانی تعریف شده است چرا که این بازار ها دارای روند هایی منطقی و قابل پیش بینی با هوش مصنوعی هستند.

بخش های مختلف نرم افزار اسطرلاب

اسطرلاب از سه بخش اصلی تشکیل میشود که بترتیب شروع فعالیت آن ها ذکر میشوند:

 1. سیستم پیش بینی کننده قیمت آینده مبتنی بر هوش مصنوعی: این سیستم قیمت آینده را در بازه های زمانی (TimeFrame) روزانه به بالا با دقت بالای 80% پیش بینی میکند و به ربات معاملگر ارجاع میدهد تا جلوی خطاهای احتمالی ناشی از معاملات در بازه های زمانی کوچک تر را بگیرد.
 2. سیستم تحلیل اخبار فاندامنتال بازار مبتنی بر هوش مصنوعی: این سیستم با استفاده از قدرت تحلیل خود میتواند اخبار بازار را خوانده، تاثیر احتمالی آن ها را بروی جفت ارز ها بررسی و به عنوان پارامتر دوم به ربات معاملگر ارجاع دهد.
 3. ربات معاملگر مبتنی بر تحلیلات تکنیکال: این ربات (ها) براساس استراتژی های دقیقی و با توجه به پیش بینی های انجام شده توسط سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی معاملات را ایجاد و مدیریت میکنند. از جمله عوامل مدیریتی این ربات تعریف سیستم های کاهش ریسک و مدیریت سرمایه است.

اطلاعات فنی

پیش بینی قیمت آینده توسط الگوریتم LSTM با دقت بالایی انجام میشود تا نما و روند کلی ای از بازار اینده به ربات داده شود. در اینجا ربات متوجه میشود که در صورتی که میخواهد وارد معامله ای از نوع خرید (Buy or Long) شود باید دقت کند که هوشش مصنوعی اگر قیمت آینده را صعودی پیش بینی کرده است این معامله را ایجاد کند و در غیر ای صورت اجازه گرفتن معامله را ندارد.

سیستم تحلیل اخبار (News Hunter) قادر است با استغاده از 5 عدد وب سرویس (API) سایت های خبری معتبر، اخبار را خوانده، تحلیل مثبت، منفی یا خنثی آن خبر را روی جفت ارز مورد نظر بررسی و به ربات بدهد. معمولاً اخبار زمانی اتفاق می افتند که ربات دیگر وارد معامله شده است اما اگر تاثیر خبر خلاف روند معامله ربات باشد، ربات با استفاده این سیستم برای کاهش ریسک و مدیریت سرمایه از معامله با هر میزان سود یا زیان خارج شده تا از ضرر بیشتر جلوگیری شود.

ربات (های) معاملگر تحت عنوان cBot ها در نرم افزار cTrader با استفاده از تکنولوژی cAlgo ایجاد شده اند و با استراتژی های مختلفی معاملات را ایجاد میکنند که Backtest هر کدام از ربات ها ماهانه حداقل 10% سود بر سرمایه اصلی را ایجاد میکنند.

بررسی سیستم مدیریت ریسک

 1. سیستم های مدیریت مختلفی برای بازار فارکس طراحی شده اند که هر کدام الگوی خاص را دنبال میکنند. شرکت مدرن اندیشان جی نیز برای نرم افزار اسطرلاب یک سیستم مدیریت ریسک شخصی سازی شده با استفاده از تجربه معاملگران حرفه ای بازار فارکس ایجاد کرده است که از قوانین اصلی زیر پیروی میکند:
 2. ربات 5% اصل سرمایه (سرمایه ای که ربات با آن شروع به فعالیت میکند) را به عنوان حداکثر ضرر خود مجاز میداند و اجازه دارد تا 5% ضرر روزانه را تحمل کند و در غیر این صورت برای کاهش ریسک از معاملات خارج میشود و تا فردا برای ایجاد معامله بهتر صبر میکند تا بتواند جبران زیان وارد شده را صورت بپذیرد.
 3. حدسود (TakeProfit) و حدضرر (StopLoss) معامله به صورت رونده و زنده هستند یعنی معامله ای ایجاد نمیشود که میزان سود یا زبان مشخصی از قبل داشته باشد بلکه این میزان توسط آینده قیمت بازار تعیین میشود و همین امر باعث میشود کمترین ضرر یا بیشترین سود نسیب معاملگر و کاربر نرم افزار فارکس شود.
 4. تحلیل اخبار و پیش بینی های هوش مصنوعی هرگاه خلاف روند معاملات باشد بلافاصله با دریافت این اطلاعات از سرور (وب سایت اسطرلاب) از معاملات مذکور خارج میشود.
 5. سیستم خودآموز مدیریت ریسک هنگام ایجاد و بستن معاملات با زیان آن ها را برای آموزش به ربات ارجاع میدهد تا به نوعی ربات بیاموزد با این پارامتر ها یا مشابه آن مبادا معامله ایجاد کند (به نوعی یاد میگیرد که این تجربه قبلاً به آن زیان داده و دیگر نباید آن را تجربه کند).

با استفاده از این سیستم مدیریت ریسک قدرتمند به راحتی میتوان سرمایه های بزرگ را برای قرار گرفتن و مشارکت در نرم افزار اسطرلاب تضمین زیان کرد و با خیال راحت کارها را به ربات بسپاریم.

نمای کلی صنعت و بازار

در ایران تمایل فعالیت در بازار فارکس به مراتب بیتشر از فعالیت در بورس ایران و یا رمز ارز های میشود!

در کشور ایران تنها افرادی با نام کارگزاری وجود دارند که در اصل رابط فرد (کاربر) با کارگذار اصلی در خارج هستند و تبادلات ارزی و مراودات مالی را با دریافت کارمزد های فاقد تعرفه انجام میدهند. با این حساب ایرانیان بسیاری بدون در نظر گرفتن قشر خاص، در فارکس سرمایه گذاری کرده اند و اکثرن به صورت سنتی(دستی) معاملات خود را در بازار فارکس ایجاد میکنند. در صورتی که آخرین اخبار از این بازار نشان میدهد حدود 77% درصد معاملات بازار فارکس الگوریتمی (مبتنی بر ربات ها) شده است و دیگر نمیتوان با روش های سنتی نتیجه های چشم گیری را شاهد بود.

بررسی بازار ایران برای نرم افزار اسطرلاب

با تحقیقات تیم فنی شرکت مدرن اندیشان جی، دریافتیم که در بازار ایران شرکتی چنین خدماتی را ارائه نمیدهد و تنها افرادی به صورتی مقیقی ربات هایی مبتنی بر تحلیل تکنیکال را (فاقد مشاهده دموی ربات ها) به کاربران در شبکه های مجازی به فروش میرسانند.

مرجع اصلی چنین فعالیت هایی در خارج از ایران سه سایت mql4 و mql5 و ctrader میباشند که به هیچ وجه مشابه داخلی ندارند! بنابراین به راحتی میتوان ارائه قانونی خدمات بازار فارکس را (نه به عنوان کارگزاری بلکه به عنوان فروشنده ابزار صحیح معاملات) در ایران در دست گرفت.

محصولات و خدمات

در وب سایت اسرلاب میتوان خدمات و محوصلات زیر را ارائه داد:

 1. دسترسی رایگان به دموی همه ربات های معاملگر (حتی کاربران میتوانند با استفاده از معاملات دموی این ربات به صورت دستی خود نیز معامله ای ایجاد کنند.)
 2. خرید اشتراک (لایسنس) ربات ها متناسب با سرمایه خود. چرا که ربات های مختلف برای سرمایه های اولیه مختلفی تعریف میشوند و فقط در صورت رعایت قوانین ذکر شده برای ربات شرکت تضمین زیان را انجام میدهد.
 3. افتتاح حساب سرمایه گذاری در اسطرلاب که افراد مختلف که علم یا فرصت برای کار در فارکس را ندارند میتوان با قراردادن سرمایه ای در اختیار شرکت ایجاد معاملات را به شرکت مدرن اندیشان جی بسپارند و سود خود را حداقل سه ماهه دریافت کنند. شرکت نیز 30% کارمزد معاملات را دریافت میکند.
 4. ارائه تمامی خدمات هوش مصنوعی برای معاملگرانی که به ربات اعتقادی ندارند. آن ها می توانند با استفاده از اشتراک پیش بینی ها و تحلیل اخبار و تحلیلات تکنیکال را که هوش مصنوعی انجام داده است مشاهده کنند و خود اقدام به انجام معاملات کنند.
 5. دریافت API خدمات اسطرلاب با حفظ سیاست های حریم خصوصی و حق کپی رایت برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان نیز میسر است.
 6. همچنین در سایت افراد و برنامه نویسان و تحلیلگران مختلف میتوانند مانند یک بازار ربات های خود را بفروش برسانند که البته شامل ضمانت شرکت نمیشوند و هر شخصی با در نظر گرفتن امتیازات و نظرات کاربران آن ها را خریداری میکنند.

فرصت‌های بازار

اکنون که متوجه شدیم در یاران فعالیت حرفه ای در این زمینه هوش وجود ندارد بنابراین میتوان فرصت های اصلی این نرم افزار را برشمرد:

اشتراک گذاری

منبع مطالب جی بلاگ

تمامی مطالب جی بلاگ حاصل مطالعات و تجربیات تیم مدرن اندیشان است و به هیچ وجه مطلب کپی از نمونه خارجی مشاهده نمیکنید. صحت تمام مطالب توسط مدیریت وب سایت تایید میشود.

جی بلاگ - وبلاگ شرکت مدرن اندیشان جی

ثبت سفارش سریع پروژه شما

کمتر یک ساعت در ساعات کاری با شما تماس حاصل میشود. تنها پروژه ی خود را طور خلاصه شرح دهید یا اگر فایلی مرتبط با ان دارد باگذاری کنید.

ارتباط سریع

فرم زیر را تکمیل کنید. در ساعات کاری کمتر از یک ساعت پس از ارسال با شما تماس کرفته میشود.